Czytaj więcej...

Osoby kupujące rower w sklepie są tak szczęśliwe z wyboru wymarzonego modelu, że chcą jak najszybciej wyjechać nim do domu. Jednak kupując rower warto wykorzystać okazję i rozejrzeć się po półkach z akcesoriami rowerowymi. Jeśli zakupimy coś wymagającego montażu, obsługa sklepu na pewno nam z tym pomoże. Będziemy mogli od razu na miejscu poradzić się, jakie konkretnie akcesorium będzie dla nas najlepsze.

Czytaj więcej...

Wiele osób zabierających się do zakupu swojego pierwszego roweru zastanawia się, czy lepiej wybrać szosówkę czy rower MTB, czyli popularnego górala. Jakie są podstawowe różnice między tymi rowerami i czy czasami nie warto zdecydować się na coś jeszcze innego?

Czytaj więcej...

Niedawna zmiana prawa zliberalizowała zasady jeżdżenia jednośladami o pojemności silnika do 125 cm³. Wiele dorosłych osób jeżdżących do tej pory „pięćdziesiątkami” przesiadło się na ich mocniejszych braci. Jednak problem ze zmianą prawa dał się we znaki rodzicom nastolatków, którzy z niechęcią kupują swoim pociechom mocniejsze maszyny. Czy szybszy skuter jest na pewno bardziej niebezpieczny? Zastanówmy się nad tym.

Czytaj więcej...

Zakup skutera to spory wydatek dla domowego budżetu. Dlatego wybór odpowiedniego modelu powinien być dobrze przemyślany. Na rynku dostępnych jest wiele marek i modeli skuterów, a potencjalni właściciele zastanawiają się, czy zdecydować się na małą „pięćdziesiątkę”, czy na większy skuter o pojemności silnika 125 cm3. W tym wpisie doradzamy, na co zwrócić uwagę wybierając model dla siebie.

Czytaj więcej...

Gdy tylko zaczynają panować dodatnie temperatury na zewnątrz, na ulicach pojawiają się pierwsi rowerzyści. Jednak prawdziwy sezon rowerowy zaczyna się ciepłą wiosną, kiedy to na ścieżki rowerowe wyjeżdżają całe rodziny, a nie tylko najbardziej zapaleni sportowcy. Po wyciągnięciu roweru z piwnicy warto go oczywiście solidnie wyczyścić i domyć po zimie, jednak to, co powinno się zrobić w pierwszym rzędzie, to oddanie go do serwisu, aby był profesjonalnie sprawdzony przez fachowców przed pierwszą przejażdżką.

Czytaj więcej...

Chyba większość ludzi pamięta swój pierwszy rower. Nauka jazdy na nim niestety niejednemu z nas przyprawiła kilku siniaków i strupów, jednak większość potwierdzi, że warte one były przyjemności, jaką daje jazda, gdy już się ją opanuje. Współczesne maluchy również nie mogą doczekać się chwili, gdy będą mogły jeździć własnym jednośladem jak mama lub tata. Dlatego wybór pierwszego roweru dla malucha powinien być dobrze przemyślany.

Czytaj więcej...

Rowery miejskie są jednym z najchętniej kupowanych typów rowerów w ciągu ostatnich lat. Nie są wyjątkowo wytrzymałe ani stworzone do prędkości, jednak właśnie dlatego na zakup takiego roweru decydują się głównie ci, którzy nie planują ścigać się w maratonach ani skakać po rampach. Jakim sposobem zatem zwykły rower może zdobywać sobie co roku wielu nowych fanów?

Czytaj więcej...

Skutery 50ccm to bardzo popularny środek transportu w wielu miastach i miasteczkach. Przeważnie ich ogromne ilości kursują po drogach w ciepłych krajach, gdzie służą swoim właścicielom cały rok. W Polsce stały się popularne stosunkowo niedawno, jednak z roku na rok widuje się ich coraz więcej. Skuter może poprowadzić nawet nastolatek, dlatego też niektórzy uważają je za zabawki, a nie prawdziwe pojazdy. Jak jest naprawdę?

Czytaj więcej...

Sklepy z rowerami dzielą swój asortyment na różne kategorie. Najbardziej popularne typy rowerów to rowery szosowe, górskie i miejskie. Każdy z nich służy do nieco innego stylu jazdy. Rowery miejskie dedykowane są spokojnej jeździe rekreacyjnej. Rowerzysta przyjmuje za tego typu jednośladzie wygodną pozycję, plecy trzyma prosto. Siodełka są szerokie i komfortowe.