Blog

Interesują Cię ciekawostki z branży rowerowej i motocyklowej? Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata jednośladów i jako pierwszy poznawać najnowsze trendy? A może chcesz poznać szczegółowo oferowane przez nas modele skuterów i motorowerów oraz ich zastosowanie w codziennym życiu? Zatem zapraszamy do regularnych odwiedzin na naszym blogu. Prowadzimy go tak jak nasz sklep oraz serwis – z pasją i zaangażowaniem, ponieważ jednoślady to nie tylko nasza praca, ale i hobby, którym chętnie Cię zarazimy.

Czytaj więcej...

Rowery dla dzieci, to niezwykle szeroka kategoria. Co obejmuje i czym należy się kierować, wybierając jednoślad dla swojej pociechy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Na komfort i bezpieczeństwo jazdy rowerem wpływa nie tylko typ jednośladu, jaki zakupiliśmy, ale też dodatkowe akcesoria, w jakie go wyposażaliśmy. Co warto nabyć, będąc w sklepie rowerowym, by móc w pełni rozkoszować się pedałowaniem? Przekonajmy się!

Czytaj więcej...

Osoby jeżdżące na rowerze często nie dbają o nie tak sumiennie, jak np. o swoje samochody. To ogromny błąd. W przypadku jednośladu, tak, jak w przypadku auta jedna drobna awaria może doprowadzić do poważnej usterki. Jak często zafundować swojemu rowerowi profesjonalny serwis i kiedy należy to robić?

Czytaj więcej...

Marka Romet na dobre ugruntowała swoją pozycję w świecie jednośladów. Rowery Romet cieszą się dużym uznaniem nie tylko w Polsce, ale również i za granicą. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się, jakie rodzaje rowerów oferuje producent, oraz użycie jakich technologii wyróżnia go wśród konkurencji. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej...

Wybór pierwszego roweru dla dziecka wiąże się z dużą ekscytacją, ale także odpowiedzialnością. Instruktorzy zwracają uwagę na to, że warto wybrać na początek rower z obniżoną ramą. Niemniejsze znaczenie mają hamulce - warto, aby dzieci początkujące miały możliwość korzystania z hamulca tradycyjnego oraz przedniego, co pozwoli uzyskać większą sprawność i pewność siebie podczas jazdy. W zależności od sprawności dziecka rowerek powinien mieć boczne kółka, które należy jak najszybciej odkręcić, gdy widać, że dziecko nabiera sprawności. 

Czytaj więcej...

O tym, że kask rowerowy warto zakładać nawet na spokojne miejskie przejażdżki, wie już chyba każdy. Ten niewielki gadżet w przypadku kryzysowej sytuacji może przesądzić o naszym zdrowiu, a nawet życiu. Aby jednak dobrze spełniał swoją funkcję, musi być odpowiednio dobrany. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Czytaj więcej...

Dziś użytkownikiem motocykla może być każdy posiadający odpowiednie uprawnienia.  Coraz częściej skutery o niewielkiej pojemności okazują się wystarczające. Ludzie w drodze do pracy nie chcą stać w korkach, dlatego to szczególnie dobre rozwiązanie. Problem przychodzi wraz z ochłodzeniem pogody. Jesień i zima to nie jest odpowiedni czas na przejażdżki tym pojazdem jednośladowym. Jak właściwie zadbać o skuter o każdej porze roku?

Czytaj więcej...

Skutery są coraz częściej spotykanym pojazdem na polskich drogach. Wiele osób w różnym wieku decyduje się na przemieszczaniu przy wykorzystywaniu właśnie tego środka transportu. Oczywiście nie może się to równać z Indiami, gdzie skutery są głównym sposobem przemieszczania się dla bardzo znaczącej części społeczeństwa. Niestety, jak każde urządzenie, skuter również może się popsuć.

Czytaj więcej...

Skutery są obecnie bardzo popularne. Pozwalają na szybkie, wygodne i ekonomiczne poruszanie się po mieście. Możemy nimi sprawnie dojeżdżać na nich do pracy czy szkoły, na spotkanie ze znajomymi czy na zakupy. To świetna alternatywa dla samochodów, rowerów i komunikacji miejskiej. Korzystają z nich zarówno młodzi użytkownicy, jak i ci nieco starsi. Ale czy każdy może jeździć na skuterze?

Czytaj więcej...

Osoby kupujące rower w sklepie są tak szczęśliwe z wyboru wymarzonego modelu, że chcą jak najszybciej wyjechać nim do domu. Jednak kupując rower warto wykorzystać okazję i rozejrzeć się po półkach z akcesoriami rowerowymi. Jeśli zakupimy coś wymagającego montażu, obsługa sklepu na pewno nam z tym pomoże. Będziemy mogli od razu na miejscu poradzić się, jakie konkretnie akcesorium będzie dla nas najlepsze.