Blog

Interesują Cię ciekawostki z branży rowerowej i motocyklowej? Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata jednośladów i jako pierwszy poznawać najnowsze trendy? A może chcesz poznać szczegółowo oferowane przez nas modele skuterów i motorowerów oraz ich zastosowanie w codziennym życiu? Zatem zapraszamy do regularnych odwiedzin na naszym blogu. Prowadzimy go tak jak nasz sklep oraz serwis – z pasją i zaangażowaniem, ponieważ jednoślady to nie tylko nasza praca, ale i hobby, którym chętnie Cię zarazimy.

Czytaj więcej...

O tym, że kask rowerowy warto zakładać nawet na spokojne miejskie przejażdżki, wie już chyba każdy. Ten niewielki gadżet w przypadku kryzysowej sytuacji może przesądzić o naszym zdrowiu, a nawet życiu. Aby jednak dobrze spełniał swoją funkcję, musi być odpowiednio dobrany. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Czytaj więcej...

Dziś użytkownikiem motocykla może być każdy posiadający odpowiednie uprawnienia.  Coraz częściej skutery o niewielkiej pojemności okazują się wystarczające. Ludzie w drodze do pracy nie chcą stać w korkach, dlatego to szczególnie dobre rozwiązanie. Problem przychodzi wraz z ochłodzeniem pogody. Jesień i zima to nie jest odpowiedni czas na przejażdżki tym pojazdem jednośladowym. Jak właściwie zadbać o skuter o każdej porze roku?

Czytaj więcej...

Skutery są coraz częściej spotykanym pojazdem na polskich drogach. Wiele osób w różnym wieku decyduje się na przemieszczaniu przy wykorzystywaniu właśnie tego środka transportu. Oczywiście nie może się to równać z Indiami, gdzie skutery są głównym sposobem przemieszczania się dla bardzo znaczącej części społeczeństwa. Niestety, jak każde urządzenie, skuter również może się popsuć.

Czytaj więcej...

Skutery są obecnie bardzo popularne. Pozwalają na szybkie, wygodne i ekonomiczne poruszanie się po mieście. Możemy nimi sprawnie dojeżdżać na nich do pracy czy szkoły, na spotkanie ze znajomymi czy na zakupy. To świetna alternatywa dla samochodów, rowerów i komunikacji miejskiej. Korzystają z nich zarówno młodzi użytkownicy, jak i ci nieco starsi. Ale czy każdy może jeździć na skuterze?

Czytaj więcej...

Osoby kupujące rower w sklepie są tak szczęśliwe z wyboru wymarzonego modelu, że chcą jak najszybciej wyjechać nim do domu. Jednak kupując rower warto wykorzystać okazję i rozejrzeć się po półkach z akcesoriami rowerowymi. Jeśli zakupimy coś wymagającego montażu, obsługa sklepu na pewno nam z tym pomoże. Będziemy mogli od razu na miejscu poradzić się, jakie konkretnie akcesorium będzie dla nas najlepsze.

Czytaj więcej...

Wiele osób zabierających się do zakupu swojego pierwszego roweru zastanawia się, czy lepiej wybrać szosówkę czy rower MTB, czyli popularnego górala. Jakie są podstawowe różnice między tymi rowerami i czy czasami nie warto zdecydować się na coś jeszcze innego?

Czytaj więcej...

Niedawna zmiana prawa zliberalizowała zasady jeżdżenia jednośladami o pojemności silnika do 125 cm³. Wiele dorosłych osób jeżdżących do tej pory „pięćdziesiątkami” przesiadło się na ich mocniejszych braci. Jednak problem ze zmianą prawa dał się we znaki rodzicom nastolatków, którzy z niechęcią kupują swoim pociechom mocniejsze maszyny. Czy szybszy skuter jest na pewno bardziej niebezpieczny? Zastanówmy się nad tym.

Czytaj więcej...

Zakup skutera to spory wydatek dla domowego budżetu. Dlatego wybór odpowiedniego modelu powinien być dobrze przemyślany. Na rynku dostępnych jest wiele marek i modeli skuterów, a potencjalni właściciele zastanawiają się, czy zdecydować się na małą „pięćdziesiątkę”, czy na większy skuter o pojemności silnika 125 cm3. W tym wpisie doradzamy, na co zwrócić uwagę wybierając model dla siebie.

Czytaj więcej...

Gdy tylko zaczynają panować dodatnie temperatury na zewnątrz, na ulicach pojawiają się pierwsi rowerzyści. Jednak prawdziwy sezon rowerowy zaczyna się ciepłą wiosną, kiedy to na ścieżki rowerowe wyjeżdżają całe rodziny, a nie tylko najbardziej zapaleni sportowcy. Po wyciągnięciu roweru z piwnicy warto go oczywiście solidnie wyczyścić i domyć po zimie, jednak to, co powinno się zrobić w pierwszym rzędzie, to oddanie go do serwisu, aby był profesjonalnie sprawdzony przez fachowców przed pierwszą przejażdżką.

Czytaj więcej...

Chyba większość ludzi pamięta swój pierwszy rower. Nauka jazdy na nim niestety niejednemu z nas przyprawiła kilku siniaków i strupów, jednak większość potwierdzi, że warte one były przyjemności, jaką daje jazda, gdy już się ją opanuje. Współczesne maluchy również nie mogą doczekać się chwili, gdy będą mogły jeździć własnym jednośladem jak mama lub tata. Dlatego wybór pierwszego roweru dla malucha powinien być dobrze przemyślany.